Politico: Дипломати ЄС вважають «огидною» «повсюдну корупцію» в енергетичному секторі
Але припиняти допомогу не планують.
Дипломати ЄС називають «огидною» «тотальну корупцію» в енергетичній сфері України, проте не мають наміру припиняти надання допомоги, повідомляє видання Politico.
У той час як партнери з ЄС «вимагають пояснень від України» у зв’язку з великим корупційним скандалом, пов’язаним з «справою Енергоатому».
Цей скандал «не покращить» імідж Києва в очах міжнародної спільноти, зазначив у розмові з виданням один із європейських чиновників.
«Це означає, що Єврокомісії, безумовно, доведеться переглянути підхід до витрачання коштів на енергетичний сектор Києва», - підкреслив чиновник, додавши, що надалі «Україні доведеться приділяти більше уваги прозорості у використанні виділених коштів».
За його словами, Зеленський «повинен запевнити всіх, найімовірніше, представивши план боротьби з корупцією». Чиновник також уточнив, що з 2022 року Єврокомісія надала Києву понад 3 мільярди євро як допомогу на енергетичні потреби.
Однак, попри те, що цей скандал - «найсерйозніший з усіх, що розгорілися навколо Зеленського з моменту його приходу до влади» - союзники поки не погрожують скороченням підтримки України, зазначає газета.
Щобільше, у Києві розраховують, що Брюссель «зберігатиме негласне правило утримуватися від публічної критики України». При цьому вимоги до реформ у країні будуть посилені, і вони будуть пов’язані з фінансуванням.